Szukasz praktyk? Zgłoś się do KAN

150x110

Zbliżają się wakacje i wielu studentów szuka atrakcyjnych letnich praktyk, by poznać zawód od strony praktycznej. Mogą skorzystać z oferty spółki KAN, która realizuje program „PRAKTYKI W KAN – ułatwimy Ci start w przyszłość!”.

To już druga edycja programu "Profesjonalne Praktyki”. Ubiegłoroczna zakończyła się sukcesem z korzyścią dla obu stron.

- Studenci wykorzystali ten czas bardzo intensywnie. Nie była to dla nich „niezbędna konieczność”, ale okazja do konfrontacji teorii z praktyką - opowiada Iwona Chilimoniuk , szef ds. personalnych w KAN. – Również firma skorzystała na ich codziennej pracy. I właśnie takich kandydatów poszukujemy: zaangażowanych, ciekawych zawodu, gotowych poznać pracę od podstaw.

W tym roku KAN przyjmie na letnie praktyki kilkanaście osób. Spółka dobiera praktykantów pod kątem swoich potrzeb, dlatego szanse mają studenci uczelni technicznych o specjalnościach: inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, zarządzanie i inżynieria produkcji, logistyka, informatyka oraz w przypadku innych uczelni - ekonomia. Ponieważ KAN jest międzynarodową korporacją, kandydaci powinni znać języki obce, a także techniczne programy komputerowe. Podczas praktyk studenci jeszcze w czasie studiów poznają specyfikę pracy w poszczególnych pionach i wydziałach białostockiej spółki.

- Zdecydowałam się na KAN, ponieważ jest nowoczesną i stale rozwijającą się organizacją – opowiada Ewa Iwanczewska, studentka Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Białostockiej, uczestniczka zeszłorocznych praktyk.

- Program praktyk, był zaplanowany w taki sposób, że zapoznałam się ze specyfiką pracy w zawodzie technologa w biurze i w warsztacie produkcyjnym. Po takiej praktyce, moje plany zawodowe się sprecyzowały, taką pracę chcę wykonywać, gdyż jest ciekawa i pełna wyzwań.

Z kolei dla Krzysztofa Konerta, studenta ekonomii Uniwersytetu w Białymstoku ważne były finansowe aspekty funkcjonowania dużej międzynarodowej organizacji:

- Praktyki ugruntowały moją wiedzę w zakresie księgowości i finansów w przedsiębiorstwie, a wiele rzeczy, z jakimi się tu spotkałem było dla mnie nowością np. faktury unijne czy intrastat. Program praktyk zaplanowany był bardzo szczegółowo i przejrzyście, a dzięki równomiernemu rozłożeniu tematów programu, nie miałem odczucia obciążenia, tylko satysfakcję z praktyk – mówi Krzysztof Konert.

Wszyscy też podkreślają, że praktyki podnoszą ich kwalifikacje oraz atrakcyjność na rynku pracy.  Studenci zwracają uwagę na dobrą organizację praktyk: każdy student ma opiekuna, który sprawuje nad nim pieczę i ocenia go. W specjalnym elektronicznym dzienniku opisany jest przebieg i ostateczna ocena praktyk. Taki dziennik można potem wydrukować i przedstawić na uczelni, jako pierwsze zawodowe referencje. Najlepsi praktykanci, dobrze znający język angielski, niemiecki lub rosyjski, mogą w przyszłości liczyć na zatrudnienie w KAN. 

Rekrutacja na praktyki letnie (w miesiącach od lipca do września) potrwa do 31 maja. Aplikacje można składać na adres: praktyki@kan.com.pl